Manufakturakosmetyczna - Kosmetyka prawdziwie naturalna

Kwiaty amarantusa

Skwalen – naturalne bogactwo

Skwalen to wyjątkowa ochronna substancja kosmetyczna która jest węglowodorem trójterpenowym, związkiem naturalnym dla organizmu, wytwarzanym przez organizm ludzki na drodze produkcji cholesterolu z acetylo-CoA. Obecny jest w wielu tkankach organizmu ludzkiego, w tym skórze oraz wydzielinie gruczołów łojowych.
Olej roslinny

Czym różnią się oleje mineralne od roślinnych

Oleje kosmetyczne znajdują zastosowanie w niemal każdym kremie, balsamie, czy też mleczku. Mogą znaleźć się również w składzie mydeł i szamponów, a także produktów do demakijażu. Są one podstawowym produktem pozwalającym na ochronę skóry przed działaniem czynników zewnętrznych oraz przed ucieczką wody poprzez parowanie.
Jak dbać o cerę naczynkową?

Jak dbać o cerę naczynkową?

Cerą naczynkową nazywamy potocznie skórę twarzy, która często ulega czerwonemu przebarwieniu, tworząc trwałe lub długo zanikające zarumienienie. Jest to wynik rozszerzenia się mało elastycznych naczyń krwionośnych obecnych pod skórą, a także ich pękania. Zaczerwienie jest szczególnie widoczne na skórze cienkiej i wrażliwej, która jest płytko unaczyniona. W pielęgnacji cery naczynkowej należy korzystać z kosmetyków zawierających składniki, które wzmacniają naczynia krwionośne.
Naturalne przeciwdziałanie powstawaniu zmarszczek

Naturalne przeciwdziałanie powstawaniu zmarszczek

Wraz z wiekiem nasza skóra traci jędrność i elastyczność.
Zmniejszenie napięcia skóry skutkuje powstawaniem zmarszczek. Jest to skutek nieodpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy, często też nieodpowiedniego trybu życia, złej diety, braku ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Jakie substancje pomogą nam w zapobieganiu powstawania zmarszczek oraz zmniejszą ich widoczność? Wszystkiego dowiecie się tutaj!
Naturalna redukcja cieni pod oczami - na czym polega?

Naturalna redukcja cieni pod oczami - na czym polega?

Cienie pod oczami są nie tylko efektem zmęczenia i braku odpowiedniej ilości snu.
Często, pomimo zdrowego stylu życia, są trwałym defektem kosmetycznym. Jest to zjawisko uwarunkowane genetycznie i zmaga się z nim miliony ludzi. Jeżeli masz dość maskowania cieni pod oczami za pomocą jasnego korektora i pudru, zaplanuj pielęgnację tej okolicy, która wpłynie bezpośrednio na przyczynę powstawania sińców

Produkty powiązane

mail: kontakt@manufakturakosmetyczna.pl

siedziba: Kleczewska 32/2, 01-826 Warszawa

tel: 516 410 345