Darmowa dostawa od 150 zł

Serum ziołowo-hialuronowe

Właściwości serum ziołowo hialuronowe

Podstawowym składnikiem serum jest Kwas Hialuronowy 1,5%, który ma silne działanie nawilżające, będące podstawą pielęgnacji cery każdego rodzaju. Działanie kwasu hialuronowego uzupełniamy dodając odpowiednio dobraną kompozycję ekstraktów roślinnych i substancji aktywnych, uzyskując serum idealnie dopasowane do naszych potrzeb.

 

Przygotowanie serum (50 ml)

1) Odmierzamy oraz mieszamy ze sobą ekstrakty roślinne oraz substancje aktywne, tak aby w sumie uzyskać około 8 ml płynu (jest to ilość orientacyjna, może być nieco inna).

2) Odmierzamy około 42 ml Kwasu Hialuronowego 1,5% i dolewamy do niego przygotowaną uprzednio mieszankę ekstraktów roślinnych i substancji aktywnych. Mieszamy, po czym dla wygody i higieny stosowania przelewamy do buteleczki z pipetą.

 

Stosowanie

Serum aplikujemy na oczyszczoną skórę twarzy lub ciała, regularnie, raz lub dwa razy dziennie, zawsze wieczorem, ewentualnie także rano. Serum delikatnie rozprowadzamy palcami na skórze, po czym od razu (zanim serum się wchłonie i wyschnie) nakładamy kilka kropli wybranego oleju. Całość rozprowadzamy palcami delikatnie wmasowując ruchami kolistymi. Ilość stosowanego serum i oleju zależna jest od powierzchni skóry. Na twarz właściwa będzie ilość około 5 kropli serum i 3 krople oleju. Ilość tę możemy nieco zmienić zgodnie z naszymi preferencjami i potrzebami.

Wersja do skóry bardzo suchej

4 ml Ekstraktu w-g z Prawoślazu
4 ml Żelu Aloesowego 10:1
42 ml Kwasu Hialuronowego 1,5%

Jako uzupełnienie serum, dla pielęgnacji skóry suchej sprawdzi się dobrze Olej z Pestek Truskawek, Olej z Kiełków Pszenicy lub Olej Makadamia.

Wersja do skóry suchej, podrażnionej

3 ml Ekstraktu w-g z Prawoślazu
3 ml Żelu Aloesowego 10:1
2 ml D-Pantenolu 75%
42 ml Kwasu Hialuronowego 1,5%

Jako uzupełnienie serum, dla pielęgnacji skóry suchej sprawdzi się dobrze Olej z Pestek Truskawek, Olej z Kiełków Pszenicy lub Olej Makadamia. Wskazane jest także wzbogacenie oleju dodatkiem Witaminy E.

Wersja do skóry naczyniowej

4 ml Ekstraktu w-g z Arniki
4 ml Ekstraktu w-g z Kasztanowca
42 ml Kwasu Hialuronowego 1,5%

Jako uzupełnienie serum, dla pielęgnacji skóry naczyniowej sprawdzi się dobrze Olej z Pestek Winogron lub Olej z Pestek Dyni.

Wersja do skóry naczyniowej, trądzikowej

2 ml Ekstraktu w-g z Arniki
2 ml Ekstraktu w-g z Kasztanowca
2 ml Ekstraktu w-g ze Skrzypu
2 ml Ekstraktu w-g z Oczaru
42 ml Kwasu Hialuronowego 1,5%

Jako uzupełnienie serum, dla pielęgnacji skóry naczyniowej i jednocześnie trądzikowej sprawdzi się najlepiej mieszanka Oleju z Pestek Winogron lub Oleju z Pestek Dyni z Olejem z Krokosza.

Wersja do skóry tłustej, trądzikowej

2 ml Ekstraktu w-g ze Skrzypu
2 ml Ekstraktu w-g z Oczaru
2 ml Ekstrakt w-g z Pokrzywy
2 ml Ekstraktu w-g z Czarnej Rzepy
42 ml Kwasu Hialuronowego 1,5%

Jako uzupełnienie serum, dla pielęgnacji skóry tłustej, trądzikowej sprawdzi się znakomicie Olej z Krokosza.

Wersja do skóry dojrzałej

4 ml Ekstraktu w-g z Zielonej Herbaty
2 ml Ekstraktu w-g z Róży
2 ml Ekstraktu w-g z Żeń-szenia
42 ml Kwasu Hialuronowego 1,5%

Jako uzupełnienie serum, dla pielęgnacji skóry dojrzałej sprawdzi się dobrze Olej z Pestek Truskawek, Olej z Kiełków Pszenicy lub Olej Makadamia. Wskazane jest także wzbogacenie oleju dodatkiem Witaminy E.

Wersja do skóry dojrzałej, suchej

3 ml Ekstraktu w-g z Zielonej Herbaty
2 ml Ekstraktu w-g z Róży
3 ml Żelu Aloesowego 10:1
42 ml Kwasu Hialuronowego 1,5%

Jako uzupełnienie serum, dla pielęgnacji skóry dojrzałej sprawdzi się dobrze Olej z Pestek Truskawek, Olej z Kiełków Pszenicy, Olej Makadamia lub Olej Arganowy. Wskazane jest także wzbogacenie oleju dodatkiem Witaminy E.