Darmowa dostawa od 150 zł

Pasta wybielająca węglowo-kokosowa

Pasta ta łączy w sobie oczyszczające i wybielające właściwości węgla aktywnego, antyseptyczne, antybakteryjne i przeciwgrzybicze właściwości Oleju Kokosowego oraz przeciwzapalne, przeciwbólowe i odświeżające właściwości olejków eterycznych: Goździkowego, Eukaliptusowego i Mięty Pieprzowej.

Wymienione olejki eteryczne mogą być stosowane w dowolnej kombinacji, zgodnie z naszymi preferencjami. Możemy wybrać jeden z nich albo dowolną kombinację wszystkich trzech.

Węgiel aktywny ma znakomite właściwości chłonne i wybielające. Pochłania toksyny, drobne zanieczyszczenia fizyczne, zapachy, garbniki i taniny, a więc wszystko to czego chcemy się pozbyć, a jednocześnie nie wiąże minerałów będących budulcem zębów. Wbrew pozorom węgiel jest miękki i nie wykazuje właściwości ściernych, dlatego jest bezpieczny dla szkliwa. Węgiel kupujemy w aptece, najlepiej w kapsułkach, które zawierają węgiel sproszkowany. Kapsułki otwieramy lub rozcinamy nożykiem. Możemy też kupić węgiel w tabletkach i pokruszyć, ale jest to nieco mniej wygodne.

Pasta nie zawiera wody, więc jest dosyć trwała pomimo braku substancji konserwujących. Zalecamy zużycie w ciągu miesiąca, jednakże dobrze przechowywana zachowa świeżość znacznie dłużej. Musimy tylko uważać aby jej nie zanieczyścić i nie zmoczyć.

Przygotowanie pasty

1) Wysypujemy węgiel z 4 kapsułek lub kruszymy 4 tabletki. Dodajemy 2 łyżeczki Oleju Kokosowego i dokładnie mieszamy.

2) Dodajemy 2 do 3 kropli wybranych olejków eterycznych: Goździkowego, Eukaliptusowego lub Mięty Pieprzowej i ponownie mieszamy.

3) Przekładamy do małego, zamykanego pojemniczka, tak aby ograniczyć ulatnianie się olejków eterycznych.

Aplikacja

Używamy do mycia zębów, podobnie jak zwykłej pasty. Rozprowadzamy na zębach za pomocą szczoteczki wykonując delikatne ruchy okrężne. Nie ma potrzeby szorowania – efekt wybielający nie wynika z właściwości ściernych węgla aktywnego a z jego właściwości adsorpcyjnych. Po rozprowadzeniu szczoteczką pozostawiamy na zębach jeszcze przez 2-3 minuty po czym wypluwamy i płuczemy usta ciepłą wodą. Stosujemy 3 razy w tygodniu, na noc.