Darmowa dostawa od 150 zł

Olejek do opalania z filtrem UV

Olejek do opalania z naturalnym filtrem UV przygotujemy bez trudu w domowych warunkach dzięki Olejowi z Pestek Malin z dodatkiem Tlenku Cynku. Ich działanie filtrujące promieniowanie UV uzupełnia się wzajemnie, zapewniając przyjemne i zdrowe kąpiele słoneczne.

Szacowany filtr olejku wykonanego według przepisu to około SPF 20-30, jednakże rzeczywisty faktor nie jest możliwy do ocenienia bez przeprowadzenia badań, toteż należy zawsze zachować ostrożność i umiar w opalaniu.

Właściwości olejku do opalania

Olejek nie tylko chroni przed promieniowaniem UV, ale także dba o naszą skórę za sprawą naturalnych, znakomitych właściwości pielęgnacyjnych zastosowanych olei i maseł. Witamina E zapewnia dodatkową ochronę przed fotostarzeniem. Olejek poprawia także koloryt opalenizny i chroni skórę przed słoną morską wodą, wiatrem i piaskiem.

Przygotowanie olejku (ok. 100 ml)

1) Wlewamy do małej miseczki lub kubeczka niewielką ilość jednego z olejów użytych w przepisie, dosypujemy Tlenek Cynku i dokładnie mieszamy, rozcierając grudki. Celem tej czynności jest dokładne, równomierne rozprowadzenie Tlenku Cynku.

2) Do osobnego kubeczka wlewamy pozostałą ilość olei, dodajemy Masło Kakaowe lub Shea i podgrzewamy w łaźni wodnej, mieszając jednocześnie, aż do całkowitego rozpuszczenia i wymieszania składników.

3) Do kubeczka umieszczonego w łaźni wodnej przelewamy mieszankę przygotowanego w pierwszym kroku oleju z Tlenkiem Cynku, podgrzewając jeszcze chwilę i mieszając, tak aby całość dobrze się połączyła.

4) Wyjmujemy kubeczek z łaźni pozwalając całości delikatnie ostygnąć, po czym dodajemy Witaminę E i Olejki eteryczne. Mieszamy dokładnie przez chwilę, po czym przelewamy do buteleczek.

Aplikacja olejku

Olejek przed użyciem należy dokładnie wstrząsnąć, dla równomiernego rozprowadzenia cząsteczek Tlenku Cynku. Nakładamy na całe ciało i twarz bezpośrednio przed opalaniem. Stosujemy jak typowy balsam do opalania.

Wersja podstawowa do opalania z naturalnym filtrem UV

10 g Masła Kakaowego
30 ml Oleju Jojoba
48 ml Oleju z Pestek Malin
10 g Tlenku Cynku
2 ml Witaminy E

Zamiast Oleju Jojoba możemy także użyć innego naturalnego oleju, np. Oleju Avocado, który także zawiera niewielki, naturalny filtr UV. Możemy także dodać dla zapachu kilku kropli wybranego Olejku eterycznego, którego zapach będzie harmonizował z czekoladowym zapachem Masła Kakaowego.

Wersja odstraszająca owady

10 g Masła Shea
30 ml Oleju Jojoba
48 ml Oleju z Pestek Malin
10 g Tlenku Cynku
2 ml Witaminy E
30 kropli Olejku Trawy Cytrynowej
10 kropli Olejku Lawendowego

Olejki eteryczne Trawy Cytrynowej oraz Lawendowy, oprócz tego że pięknie pachną, posiadają właściwości odstraszania owadów, co stanowi dodatkowy atut tego wspaniałego olejku do opalania.

Polecamy spróbować i podzielić się z nami Waszymi uwagami lub nowymi przepisami na temat olejków do opalania i ich stosowania.