Darmowa dostawa od 150 zł

Oczyszczanie twarzy

Naturalne oczyszczanie twarzy czyli domowe SPA

Sposoby pielęgnacji naszej skóry:

Kąpiel parowa

Pielęgnacje naszej cery i oczyszczanie skóry możemy przeprowadzić na wiele sposobów. Jednym z prostych i bardzo skutecznych sposobów jest kąpiel parowa. Odrobina ziół i gorąca woda. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie na naszym blogu w artykule Kąpiel parowa

Olejek OCM

Drugim delikatnym i naturalnym sposobem na oczyszczenie a jednocześnie odżywienie skóry jest oczyszczanie olejami metodą OCM (ang. oil cleansing method) z użyciem wykonanego samodzielnie Olejku OCM. Na tej stronie opisaliśmy tworzenie i aplikacje olejków naturalnych.

Maseczka nawilżająco oczyszczająca z białej glinki

Kolejnym sposobem na oczyszczenie i nawilżenie skóry jest maseczka na bazie białej glinki z wykorzystaniem dostępnych w naszym sklepie Manufaktury Kosmetycznej surowców naturalnych. Więcej informacji i wskazówek umieściliśmy na naszym Blogu w artykule: Maseczka nawilżająco oczyszczająca.

Ziołowa pasta myjąca

Tym razem z mieszanki ziół, glinki Ghassoul i naturalnego oleju stworzymy wspaniały eliksir dla skóry wrażliwej, skłonnej do alergii i trądziku. W kolejmym artykule przedstawiamy możliwość samodzielnego stworzenia Ziołowa pasta myjąca z glinką Ghassoul

Zachęcamy do nadsyłania i umieszczania na stronach Manufaktury Kosmetycznej informacji i sprawdzonych przepisów na codzienną pielęgnacje z wykorzystaniem naturalnych składników dostępnych również w naszym sklepie.