Darmowa dostawa od 150 zł

Mus shea

Znakomita forma musu do ciała uzyskana bez żadnych dodatków konsystencjotwórczych. Wyłącznie naturalne Masło Shea (Karite), naturalne oleje, olejki eteryczne oraz Witamina E.

Mus nie tylko znakomicie pielęgnuje, odżywia i nawilża skórę, ale także chroni ją przed wpływem niekorzystnych czynników środowiskowych. Łagodzi podrażnienia skóry i stany zapalne. Dodając odpowiednie oleje i olejki eteryczne nadajemy mu dodatkowo dalsze, specyficzne właściwości pielęgnacyjne. Kilka wersji musu przedstawiono poniżej. Propozycje te mogą być traktowane jako inspiracja do tworzenia własnych, unikalnych kompozycji, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Proporcje olejów w stosunku do Masła Shea mogą być zmieniane, tak aby uzyskać mus o pożądanej konsystencji. Możemy także użyć innego niż ujęty w przepisach zestawu olejów. Zamiast części Masła Shea możemy dodać Masło Kakaowe lub Wosk Pszczeli.

Przygotowanie musu (ok. 100 g)

1) Wlewamy do szklanki lub miseczki ok. 50 g olejów płynnych oraz dodajemy ok. 50 g Masła Shea. Naczynie umieszczamy w ciepłej łaźni wodnej, którą podgrzewamy delikatnie, aż do całkowitego rozpuszczenia się składników.

2) Po rozpuszczeniu wszystkich użytych składników wyjmujemy naczynie z łaźni wodnej. Mieszamy dokładnie mikserem kuchennych przez dłuższą chwilę (ok. 1 min.), po czym umieszczamy na ok. 2-3 min. w zamrażalce lub lodowatej kąpieli wodnej (woda z lodem).

3) Wyjmujemy naczynie z zamrażalki, mieszamy przez chwilę mikserem, dodajemy ok. 2 g Witaminy E i znowu mieszamy mikserem ok. 1 min. Ponownie umieszczamy na ok. 2-3 min. w zamrażalce lub lodowatej kąpieli wodnej.

4) Wyjmujemy z zamrażalki, mieszamy przez chwilę mikserem, dodajemy kilka kropli wybranego olejku eterycznego i znowu mieszamy mikserem ok. 1 min. Jeszcze raz umieszczamy na ok. 2-3 min. w zamrażalce lub lodowatej kąpieli wodnej, po czym wyjmujemy i miksujemy.

Aplikacja

Stosujemy w formie balsamu do ciała, najlepiej bezpośrednio po kąpieli, koniecznie na mokrą skórę. Masujemy delikatnie aż do całkowitego wchłonięcia. Mus nie zawiera wody, stąd używamy go w mniejszej ilości niż standardowego balsamu, takiej, aby po krótkim masowaniu skóra nie pozostawała nadmiernie natłuszczona.

Wersja do skóry bardzo suchej

30 g Oleju Avocado
20 g Oleju Makadamia
50 g Masła Shea
2 g Witaminy E
5 kropli Olejku Bergamotowego

Olejek Bergamotowy posiada unikalne właściwości naturalnego dezodorantu. Nadaje przyjemny zapach kosmetykowi oraz naszej skórze, niweluje nieprzyjemny zapach potu.

Wersja do skóry trądzikowej

30 g Oleju z Krokosza
20 g Oleju Arganowego
50 g Masła Shea
2 g Witaminy E
15 kropli Olejku Drzewa Herbacianego
5 kropli Olejku Lawendowego

W niniejszym przepisie można ewentualnie pominąć Olej Arganowy i zastosować zamiast niego zwiększoną odpowiednio ilość Oleju z Krokosza. Można także pominąć lub zmniejszyć ilość użytego Olejku Drzewa Herbacianego, jeśli nie tolerujemy jego zapachu, jednak zmniejszy to efektywność działania musu.