Darmowa dostawa od 150 zł

Maska miodowo-kokosowa

Odżywcza maska do włosów

Intensywnie nawilżająca i natłuszczająca, odżywcza maska do włosów złożona zaledwie z dwu składników: miodu pszczelego i Oleju Kokosowego. Maska po aplikacji wymaga zmywania, jednak efekty warte są dodatkowego zachodu. Wyraźne wygładzenie, nawilżenie i blask są widoczne już po jednokrotnym zastosowaniu. Maska znakomicie zastępuje tradycyjne olejowanie.

Przygotowanie maski

1) Nakładamy do miseczki 1 porcję miodu pszczelego, np. 1 płaską łyżeczkę. Miseczkę umieszczamy w ciepłej kąpieli wodnej. Podgrzewamy aż do rozpuszczenia. Wyjmujemy z kąpieli wodnej i pozostawiamy do ostygnięcia. Jeśli dysponujemy miodem ciekłym, to czynność ogrzewania pomijamy.

2) Do miodu dodajemy 3 porcje Oleju Kokosowego, np. 3 płaskie łyżeczki. Całość dokładnie mieszamy, tak aby miód został dokładnie rozprowadzony w oleju. Dla lepszego wymieszania możemy użyć miksera kuchennego.

Aplikacja

Maskę nakładamy na włosy wilgotne, ale niekoniecznie umyte. Rozprowadzamy na całej długości włosów, ale z pominięciem nasady włosa i skóry głowy. Zakładamy foliowy czepek i owijamy głowę ręcznikiem. Po 15-30 minutach zmywamy dwukrotnie łagodnym szamponem.

Recepturę możemy wzbogacić dodając kilka kropli wybranego olejku eterycznego. W przypadku stosowania na włosy tłuste zalecamy dodanie 5 kropli Olejku Lawendowego.