Darmowa dostawa od 150 zł

Maseczka peelingująca ziołowo-glinkowa

Maseczka peelingująca

Ziołowo-glinkowa maseczka peelingująca może być przygotowana w wielu różnych wariantach, przeznaczonych do różnego rodzaju cery. Sposób przygotowania i aplikacji maseczki jest taki sam dla każdego wariantu, zaś poszczególne wersje różnią się doborem składników.

Celem stosowania tej maseczki jest odżywienie i oczyszczenie skóry, połączone z łagodnym peelingiem. Glinka w połączeniu z ziołami jest bardzo delikatną formą peelingu mechanicznego, odpowiednią także dla bardzo delikatnej skóry.

Poniżej przedstawiono kilka wersji podstawowych. Pamiętajmy, że są to pewne propozycje, które możemy modyfikować wedle naszych potrzeb i upodobań. Podstawą maseczki są zioła połączone z glinką, do których dodajemy dobraną wedle naszych potrzeb kompozycję Ekstraktów roślinnych oraz Substancji aktywnych.

Przygotowanie maseczki peelingującej

1) Zioła umieszczamy w miseczce i zalewamy bardzo małą ilością wrzącej wody, tak aby zostały one ledwie zanurzone. Dla wzmocnienia procesu zaparzania możemy miseczkę umieścić na kilka minut w gorącej łaźni wodnej. Po zaparzeniu całość odstawiamy do całkowitego wystudzenia.

2) Do wystudzonych ziół z wodą dodajemy wybraną kompozycję Ekstraktów roślinnych i Substancji aktywnych. Mieszamy.

3) Dodajemy wybraną glinkę, w ilości niezbędnej dla uzyskania konsystencji maski. Jeśli do ziół dodaliśmy zbyt mało wody, to możemy teraz dodać odrobinę więcej, jednak uważamy żeby woda była zimna.

Aplikacja

Maseczkę nakładamy na dobrze oczyszczoną i osuszoną cerę, równomierną, grubą warstwą. Pozostawiamy na 5 do 15 minut, jednak nie nazbyt długo, tak aby maseczka nie zdążyła wyschnąć.

Zmywamy masując mokrymi dłońmi, ruchami okrężnymi. Jest to faza peelingowania, zatem proces zmywania powinien być powolny i stopniowy.

Dla ułatwienia zalecamy fazę peelingowania, tj. fazę zmywania maseczki wykonywać w kąpieli, co ułatwi nam dokładne zmycie pozostałości.

Wersja dla cery suchej

1 łyżeczka drobno mielonego Nagietka
2 łyżeczki Glinki Białej
20 kropli Żelu Aloesowego
10 kropli D-Pantenolu 75%

Zalecamy użycie dodatku Żelu Aloesowego oraz D-Pantenolu ze względu na działanie wzmacniające suchą, łuszczącą się skórę oraz działanie proregeneracyjne. Aby wzmocnić efekt nawilżający możemy także dodać Glicerynę. Efekt kojący, osłonowy uzyskamy dodając Ekstrakt z Prawoślazu.

Wersja dla cery dojrzałej

1 łyżeczka drobno mielonego Nagietka
2 łyżeczki Glinki Żółtej
20 kropli Ekstraktu w-g z Żeń-szenia

Zalecamy użycie dodatku Ekstraktu z Żeń-szenia ze względu na jego silne właściwości antystarzeniowe i proregeneracyjne. Podobne działanie wykazuje także Ekstrakt z Zielonej Herbaty. Ze względu na działanie proregeneracyjne celowe będzie dodanie także Żelu Aloesowego.

Wersja dla cery naczyniowej

1 łyżeczka drobno mielonego Nagietka
2 łyżeczki Glinki Czerwonej
20 kropli Ekstraktu w-g z Kasztanowca

Zalecamy użycie dodatku Ekstraktu z Kasztanowca ze względu na działanie wzmacniające naczynka. Działanie w tym samym kierunku wykazuje także Ekstrakt z Arniki oraz Ekstrakt ze Skrzypu i z Oczaru. Możemy w recepturze użyć dowolnej mieszanki wymienionych ekstraktów. Zamiast Nagietka możemy także użyć ziela Fiołka.

Wersja dla cery tłustej

1 łyżeczka drobno mielonego Fiołka lub Melisy
2 łyżeczki Glinki Zielonej
20 kropli Ekstraktu w-g z Oczaru

Zalecamy użycie dodatku Ekstraktu z Oczaru ze względu na jego działanie przeciwtrądzikowe, normalizujące wydzielanie łoju. Działanie w podobnym kierunku wykazuje także Ekstrakt z Pokrzywy.