Darmowa dostawa od 150 zł

Krem do rąk odżywczo-regenerujący

Przepis na krem do rąk odżywczo-regenerujący

Składniki kremu

Faza olejowa kremu
 
Faza wodna kremu
½ łyżeczki gliceryny
 
Dodatki do kremu
1 łyżeczkę oleju z wiesiołka
1 łyżeczkę oleju z awokado
1 łyżeczkę żelu aloesowego
Witamina A i Witamina E ok. 15 kropli
 

Sposób wykonania kremu do rąk

W pierwszej kolejności należy przygotować kąpiel wodną tzn. pojemnik z gorącą wodą, do którego wstawimy dwa szklane naczynia: z fazą olejową i wodną. W pierwszym szklanym naczyniu przygotujemy fazę olejową w drugim fazę wodną. Następnie oba szklane naczynia wstawiamy do jednego pojemnika z wrzątkiem i wolno ogrzewamy. Obie fazy powinny mieć zbliżoną do siebie temperaturę. Trzeba uważać, aby nie pękły szklane naczynia, dlatego też warto na dno pojemnika włożyć „listek” ręcznika papierowego i wybierać naczynia, które są odporne na wysokie temperatury.
Składniki z fazy olejowej muszą się bardzo dokładnie rozpuścić. Kolejny krok to połączenie faz ze sobą, tzn. wolno, cienkim strumieniem wlewamy fazę olejową do fazy wodnej cały czas ubijając mikserem lub blenderem na wolnych obrotach. Gdy krem osiągnie temperaturę ok 40 stopni C (max) łączymy go z dodatkami cały czas miksując. Mieszamy do całkowitego połączenia składników. Chłodny krem przekładamy do wcześniej wyparzonego słoiczka i po całkowitym wystygnięciu zakręcamy i wstawiamy do lodówki. Nabieramy czystą łyżeczką ograniczając kontakt z bakteriami, wtedy krem dłużej nam posłuży.
 
Zachęcamy do wypróbowania i podzielenia sie z nami sugestiami.
Więcej informacji na temat pielęgnacji i surowców naturalnych do tworzenia kremów na szym blogu w artykule o pielęgnacji dłoni.