Darmowa dostawa od 150 zł

Intensywny peeling olejowy

Peeling olejowy

Peeling ten przeznaczony jest w głównej mierze do pielęgnacji ciała. Peeling ze skały wulkanicznej jest zbyt intensywny by mógł być stosowany na twarzy, zaś peeling z pestek moreli może być stosowany także na twarzy, o ile nasza skóra jest zdrowa i gruba.

Peelingi są bardzo intensywne, toteż doskonale sprawdzą się w walce z rozstępami na udach i plecach, oraz w zmaganiach z niedoskonałościami skóry ciała, takimi jak rogowacenie okołomieszkowe.

Siła peelingu zależy od ostrości zastosowanego ścierniwa. Możemy dowolnie modyfikować zaproponowane przepisy, stosując różne ścierniwa oraz ich mieszanki. Aby złagodzić podrażnienia skóry ścierniwo łączymy z olejem. Dzięki takiej kompozycji nasza skóra jest nie tylko oczyszczona, ale także odżywiona, wygładzona i nawilżona. Warstewka pozostałego po peelingu oleju zapewnia także ochronę podrażnionej skóry przez czynnikami zewnętrznymi. Oleje zaproponowane przez nas w przepisach są idealnie dobrane do charakteru peelingu, aczkolwiek mogą być stosowane oleje inne, zgodnie z naszymi preferencjami.

Przygotowanie peelingu

1) Odmierzamy pożądaną ilość wybranego oleju, dodajemy do niego odrobinę witaminy E i mieszamy. Aby ułatwić rozprowadzenie witaminy w oleju możemy podgrzać olej w kąpieli wodnej.

2) Nasypujemy wybraną ilość substancji ściernej do miseczki, zalewamy ją olejem z dodatkiem witaminy E i mieszamy, dodając stopniowo kolejne porcje oleju, aż do uzyskania konsystencji papki.

Aplikacja

Rozprowadzamy peeling na wybranych fragmentach ciała. Masujemy delikatnie przez kilka minut ruchami okrężnymi. Dla ochrony dłoni można zabieg wykonywać w foliowych rękawiczkach. Po skończonym zabiegu cząstki peelingu zmywamy ciepłą wodą bez płynu czy mydła, tak aby skóra pozostała lekko tłusta od drobinek oleju. Nadmiar oleju delikatnie wmasowujemy w skórę, aż do całkowitego wchłonięcia.

Peeling ze Skały Wulkanicznej

1 łyżeczka Peelingu ze Skały Wulkanicznej
2 łyżeczki Oleju Avocado
10 kropli Witaminy E

Intensywność peelingu zależy w głównej mierze od wielkości i ostrości cząstek skały. Parametry te mogą być bardzo różne w zależności od źródła pochodzenia surowca.

Peeling z Pestek Moreli

1 łyżeczka Peelingu z Pestek Moreli
2 łyżeczki Oleju z Pestek Moreli
10 kropli Witaminy E

Intensywność peelingu z pestek jest w głównym stopniu zależna od stopnia rozdrobnienia oraz kształtu cząsteczek. Parametry te mogą być bardzo różne w zależności od sposobu przetworzenia surowca.