Darmowa dostawa od 150 zł

Błyszczyk do ust z filtrem UV

Naturalny błyszczyk do ust z filtrem UV

Naturalny błyszczyk do ust uzyskamy używając kombinacji wosków i olei wzbogaconych o substancje pomocnicze, np. filtry UV lub witaminy, rozpuszczalne lub rozpraszane w tłuszczach. Błyszczyki wykonywane według naszych receptur nie zawierają wody, dzięki czemu nie muszą być konserwowane.

Błyszczyk zawiera naturalne filtry UV, dzięki czemu umożliwia zdrowe spędzanie czasu na słońcu, jednak sumaryczny faktor UV jest niemożliwy do ocenienia bez przeprowadzenia badań, toteż należy zachować zawsze czujność w przypadku długiej, słonecznej wyprawy. Szacowany filtr UV błyszczyka to około SPF 20-30.

Błyszczyk zapewnia także ochronę przed mrozem, tak więc sprawdzi się doskonale na słonecznym, górskim stoku.

Naturalne, zimnotłoczone, ekologiczne oleje zawarte w błyszczyku posiadają przy tym znakomite właściwości pielęgnacyjne. Nawilżają, odżywiają, koją podrażnioną skórę.

Podane poniżej przepisy mogą być modyfikowane wedle własnego gustu. Jedną z modyfikacji może być zwiększenie ilości użytego wosku dla zwiększenia twardości błyszczyka, lub zmniejszenie, jeśli błyszczyk wykonany według przepisu będzie dla nas zbyt twardy.

Przygotowanie błyszczyka (ok. 50 g)

1) Wlewamy do małej miseczki lub kubeczka jeden z olejów użytych w przepisie, dosypujemy Tlenek Cynku i dokładnie mieszamy, rozcierając grudki. Celem tej czynności jest dokładne, równomierne rozprowadzenie Tlenku Cynku.

2) Do osobnego kubeczka wlewamy drugi olej, wsypujemy Wosk Pszczeli i podgrzewamy w łaźni wodnej, mieszając jednocześnie, aż do całkowitego rozpuszczenia i wymieszania składników.

3) Do kubeczka umieszczonego w łaźni wodnej przelewamy mieszankę przygotowanego w pierwszym kroku oleju z Tlenkiem Cynku, podgrzewając jeszcze chwilę i mieszając, tak aby całość dobrze się połączyła.

4) Wyjmujemy kubeczek z łaźni pozwalając całości delikatnie ostygnąć, po czym dodajemy Witaminę E i wybraną mieszankę Olejków eterycznych. Mieszamy dokładnie przez chwilę, po czym przelewamy do małych słoiczków.

Aplikacja naturalnego błyszczyka

Stosujemy tak jak typowy błyszczyk. Nabieramy odrobinę na palec pocierając delikatnie, po czym nakładamy palcem na usta. Aplikujemy co jakiś czas, w zależności od potrzeby.

Wersja podstawowa

15 g Wosku Pszczelego Białego
14 ml Oleju Sezamowego
14 ml Oleju z Pestek Malin
6 g Tlenku Cynku
1 ml Witaminy E
20 kropli Olejku Trawy Cytrynowej

Zamiast Olejku Trawy Cytrynowej możemy zastosować dowolny inny Olejek eteryczny albo mieszankę Olejków eterycznych, w zależności od naszych upodobań zapachowych.