Darmowa dostawa od 150 zł

Balsam shea z filtrem UV

Wykonanie w pełni naturalnego balsamu Shea z filtrem UV jest niezwykle proste. Wystarczy połączyć posiadający właściwości ochronne Tleneku Cynku z naturalnymi olejami, masłami i woskami, aby cieszyć się bezpiecznym i zdrowym opalaniem.

Nasz przepis nie zawiera wody, dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Co więcej, dzięki zastosowaniu naturalnych wosków posiada on dobre właściwości wodoodporności – nie spłynie z nas od razu po wejściu do wody.

Przygotowanie balsamu Shea z filtrem UV

1) Wkładamy do szklanki lub miseczki odmierzoną ilość Oleju Kokosowego. Naczynie umieszczamy w ciepłej łaźni wodnej, którą podgrzewamy delikatnie, aż do całkowitego rozpuszczenia się oleju.

2) Wyjmujemy naczynie z olejem z łaźni wodnej, dosypujemy Tlenek Cynku i dokładnie mieszamy, rozcierając grudki, np. mikserem kuchennym. Celem tej czynności jest dokładne, równomierne rozprowadzenie Tlenku Cynku.

3) Do osobnego naczynia wkładamy Masło Shea oraz Wosk Pszczeli. Naczynie umieszczamy w ciepłej łaźni wodnej, podgrzewamy delikatnie mieszając aż do całkowitego rozpuszczenia się składników.

4) Rozpuszczone Masło Shea z Woskiem Pszczelim przelewamy do pojemnika z Olejem Kokosowym połączonym z Tlenkiem Cynku i całość dokładnie mieszamy posługując się mikserem kuchennym.

5) Jeszcze ciepłą miksturę przelewamy do pojemniczków i odstawiamy do wystygnięcia.

 

Aplikacja balsamu

Stosujemy tak jak każdy balsam z filtrem UV. W razie długotrwałego przebywania na słońcu pamiętamy o ponownej aplikacji co jakiś czas. Pamiętamy jednocześnie, że podstawą zdrowej opalenizny jest stopniowanie intensywności opalania oraz umiarkowanie. Gęstość balsamu zależna jest od jego temperatury – im cieplej, tym będzie on rzadszy, jednak nawet w chłodniejsze dni balsam daje się łatwo rozprowadzić po ogrzaniu w kontakcie ze skórą.

Wersja podstawowa Balsamu z filtrem UV

40 g Oleju Kokosowego
20 g Tlenku Cynku
30 g Masła Shea
10 g Wosku Pszczelego
2 g Witaminy E

 

Jeśli chcemy aby nasz balsam był rzadszy, to możemy do niego dodać odrobinę więcej Oleju z Pestek Malin. Aby balsam Shea z filtrem UV zagęścić należy zwiększyć ilość dodawanego Wosku Pszczelego.

Masło Shea chroni przed procesem starzenia się skóry. Masło Shea est już samo w sobie naturalnym filtrem chroniącym przed niekorzystnym działaniem promieniowania UVA i UVB. Ponadto działa nawilżająco, odżywczo i wygładzająco na naszą skórę.

Jego niezwykłe właściwości odmładzające, kojące, wykorzystywane były już od niepamiętnych czasów. Substancje zawarte w maśle Shea chronią i wzmacniają cement komórkowy warstwy rogowej skóry przez co poprawia się jej elastyczność i jędrność. Mimo dużej zawartości tłuszczu nie pozostawia na skórze tłustej warstwy. Masło Shea jest tak delikatne, że może być stosowane na wszystkie obszarach ciała nawet w tak wrażliwych okolicach jak pod oczami.

Natomiast Olej kokosowy zawarty w balsamie odpowiedzialny jest za pielęgnację i intensywnie nawilżanie naskórka, zapewnia ochronę przeciwsłoneczną  nawet do SPF 10 a przy okazji aa właściwości przeciwzmarszczkowe a dzięki zawartości antyoksydantów zapobiega starzeniu się skóry. Oferowany przez nas olej kokosowy jest w 100% naturalny, zimnotłoczony, bogaty w nasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminę C.