Przepisy

Kosmetyka w pełni naturalna którą propagujemy opiera się na prostych kompozycjach podstawowych surowców kosmetycznych, które dobieramy samodzielnie według naszych potrzeb i preferencji.

Gorąco zachęcamy do samodzielnych eksperymentów, poszukiwań i poszerzania swojej wiedzy w tej dziedzinie, a jednocześnie przedstawiamy kilka wybranych, gotowych receptur, łatwych do wykonania w warunkach domowych. Niech służą one dobrze naszemu pięknu i zdrowiu, a jednocześnie stanowią twórczą inspirację dla własnych, autorskich kompozycji.

Przepisy kosmetyczne

Przepisy pogrupowane są w kategorie dostępne w menu widocznym z lewej strony.

Większość z przedstawionych receptur nie wymaga precyzyjnego odmierzania poszczególnych składników przy użyciu wagi czy szkła laboratoryjnego dla odmierzania ściśle określonych pojemności. Podawane w przepisach proporcje są orientacyjne i zastosowanie proporcji nieco innych, czy to świadomie, celowo, czy to w wyniku braku możliwości dokładnego odmierzenia, nie będzie na ogół stanowiło problemu.

Opracowując nasze przepisy staraliśmy się zawsze podawać minimalny zestaw zalecanych składników. Oznacza to, że każdą z receptur możemy wzbogacać, dodając kolejne składniki, których działanie chcielibyśmy wykorzystać. Przykładowo, jeśli w przepisie sugerujemy dodanie Olejku eterycznego czy wybranego Ekstraktu roślinnego, to możemy oczywiście dodać także mieszankę kilku olejków czy ekstraktów, kierując się ich właściwościami oraz naszymi potrzebami.

Panie i Panów, którzy nie znajdują w sobie dostatecznie dużo odwagi by wykonać sobie kosmetyk własnoręcznie, na bazie naszych surowców, gorąco zachęcamy do podjęcia choćby jednej próby. Szybko przekonamy się, że jest to nie tylko dużo łatwiejsze niż nam się może początkowo wydawać, ale także dużo przyjemniejsze, a po krótkim przyzwyczajeniu i nabraniu odpowiednich nawyków, także dużo mniej pracochłonne.