Edukacja kosmetyczna

Edukacja kosmetyki naturalnej

Świadomość społeczeństwa w zakresie zdrowego trybu życia, zwłaszcza w dziedzinie zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej od wielu lat systematycznie wzrasta. W zasadzie nie ma bodaj osoby, która nie zdawała by sobie sprawy z faktu, jak ważne dla naszego samopoczucia, zdrowia i wyglądu jest, aby unikać niezdrowej, wysoko-przetworzonej, silnie konserwowanej i modyfikowanej żywności, oraz w jaki sposób tę niezdrową żywność i niezdrowy styl życia zastąpić żywnością i nawykami które są dla nas korzystne. W dziedzinie kosmetyki proces budowania tej świadomości jest wyraźnie opóźniony, ale także w tym zakresie szczęśliwie systematycznie wzrasta.
 

Cel Manufaktury Kosmetycznej

Celem działalności Manufaktury Kosmetycznej jest nie tylko dostarczanie surowców dla kosmetyki naturalnej, ale także wiedzy w tym zakresie. Nie dziwi nas fakt, że niewiele i niewielu z nas wie, w jaki sposób zastąpić kosmetyki syntetyczne, szkodliwe, a niestety właśnie takie kosmetyki dominują, kosmetykami naturalnymi. Materiałów edukacyjnych na ten temat wciąż brakuje. Zapewne wielu z nas brakuje też czasu na zdobycie tej wiedzy. Niniejszy dział edukacyjny uruchamiamy Właśnie po to, aby tę lukę w zakresie udostępniania wiedzy zapełnić i uczynić tę wiedzę bardziej przystępną, tak aby dotarcie do niej nie wymagało nadmiernego wysiłku.
Zapraszamy do lektury oraz do dzielenia się własnymi spostrzeżeniami na naszym profilu społecznościowym, dostępnym pod adresem: facebook.pl/manufakturakosmetyczna.