Darmowa dostawa od 150 zł

Zioła w kosmetyce

Zioła w pielęgnacji skóry

Bogactwo roślin leczniczych jest wprost nieprzebrane. Wystarczy powiedzieć, że aż kilkadziesiąt tysięcy gatunków roślin posiada właściwości lecznicze, z czego kilka tysięcy zostało dokładnie przebadane, a ich działanie potwierdzone. Zarówno praktycznie, jak i laboratoryjnie.

Ziołolecznictwo, w tym stosowanie ziół w kosmetyce, towarzyszyło ludzkości od samego początku cywilizacji i w wielu obszarach świata, zwłaszcza na dalekim wschodzie, jest bardzo powszechne do dziś. Nam, wychowanym w technokratycznej kulturze zachodniej często trudno jest oswoić się z faktem, że preparaty ziołowe nie tylko działają, ale niejednokrotnie działają skuteczniej niż powszechnie uznawane przez nas za skuteczne wyroby laboratoryjne.

Dowodów skuteczności preparatów roślinnych nie trzeba zresztą szukać daleko. Wystarczy napić się kawy, która jest w końcu niczym innym jak naparem z nasion drzewa kawowego, albo napoju z wyciągiem z guarany. Obydwie rośliny zawierają kofeinę, która jak wiemy działa na nas pobudzająco. Przykłady niepodważalnego, często bardzo silnego działania ekstraktów roślinnych i samych roślin można by było bez trudu mnożyć. Oczywistym jest chociażby, że spożywanie warzyw i owoców ma wyraźny pozytywny wpływ na nasze zdrowie i urodę. Podobny wpływ mają rośliny i wyciągi roślinne stosowane zewnętrznie.

Przykłady zastosowań ziół w kosmetykach naturalnych

Sposobów na skorzystanie z tego bogactwa jest wiele, począwszy od okładów, masek czy kąpieli ziołowych, poprzez wcieranie bezpośrednio w ciało ekstraktów olejowych, wodnych lub wodno-glicerynowych (rozcieńczonych w razie potrzeby), aż po wykorzystanie wyciągów jako dodatek do kosmetyków.

Zapraszamy do lektury informacji na naszym blogu i odwiedziń naszego sklepu z bogactwem naturalnych surowców kosmetycznych