Darmowa dostawa od 150 zł

Ziołowa pasta myjąca

Pasta myjąca ziołowo-glinkowa

Ziołowa pasta myjąca z glinką Ghassoul będzie wspaniałym eliksirem dla skóry wrażliwej, skłonnej do alergii i trądzikowej.
Glinaka Ghassoul oczyszcza i ujędrnia skórę. Reguluje nadmiar sebum, w bezpośrednim tłumaczeniu z arabskiego oznacza: “ta, która czyści”.
Zioła: fiołek trójbarwny, nagietek i melisa zadziałają wszechstronne: przeciwzapalnie, antybakteryjnie, łagodząco, tonizująco i nawilżająco.
Olej zabezpieczy skórę przed utratą nawilżenia, odżywi a odpowiednio dobrany będzie pomocny w walce z trądzikiem i wszelkiego rodzaju stanami zapalnymi i niedoskonałościami cery – np. olej konopny lub z dzikiej róży.
Płatki owsiane nawilżą i oczyszczą skórę.
Olejki eteryczne zadziałają tonizująco, przeciwbakteryjnie ale i aromatoterapeutycznie.
 

Składniki pasty myjącej:

Dodatkowo, opcjonalnie można dodać:

 

Sposób wykonania pasty myjącej:

W pierwszej kolejności należy zmielić zioła i płatki owsiane. Następnie dodajemy glinkę Ghassoul i wszystko mieszamy razem drewnianą bądź porcelanową łyżką. Do powstałego proszku wlewamy olej lub mieszankę dwóch olei ( np. konopny i różany). Masa nie powinna się nie zbrylić, jedynie delikatnie połączyć ze sobą. Dodajemy olejki eteryczne i ziołowo – glinkowa pasta myjąca gotowa! Łączymy ją z wodą w proporcji 1:1,w momencie, gdy będziemy chcieli jej użyć. Powstałą płynną masę wcieramy w skórę i spłukujemy letnią wodą. Pastę (bez wody) przechowujemy w plastikowym lub szklanym pojemniku i używamy w zależności od potrzeby.
 

Uwagi:

  1. Ziołowo – glinkowa pasta jest świetnym środkiem myjącym i pilingującym i nadaje się do oczyszczania całego ciała, nie tylko twarzy. Należy jedynie pamiętać, aby odpowiednio wcześniej (przed wejściem pod prysznic) przygotować jej odpowiednio więcej.

  2. Do przygotowania pasty można użyć jednego lub kilku ziół (mieszanki).

  3. Wodę można zastąpić przygotowanym odpowiednio wcześniej i wystudzonym naparem z ziół (działanie będzie intensywniejsze).

  4. Po oczyszczeniu twarzy warto zadbać o dodatkowe odżywienie nakładając na twarz, szyję i dekolt maseczkę nawilżająco oczyszczającą z białej glinki.

  5. Przygotowując pastę należy unikać metalowych naczyń i przyrządów wskazane jest szkło i drewno. Kontakt glinki z metalem, działa na nią dezaktywująco!