Darmowa dostawa od 150 zł

Naturalna redukcja cieni pod oczami

Cienie pod oczami są nie tylko efektem zmęczenia i braku odpowiedniej ilości snu.
Często, pomimo zdrowego stylu życia, są trwałym defektem kosmetycznym. Jest to zjawisko uwarunkowane genetycznie i zmaga się z nim miliony ludzi. Jeżeli masz dość maskowania cieni pod oczami za pomocą jasnego korektora i pudru, zaplanuj pielęgnację tej okolicy, która wpłynie bezpośrednio na przyczynę powstawania sińców

Cienie pod oczami – przyczyna starzenia się skóry

Starzejąca się skóra traci jędrność, a wiotczejąc w okolicach oczu, pozostawia cienie. Jeżeli odpowiednio zadbamy o prawidłowe napięcie skóry oraz jej elastyczność, sińce znacznie zmniejszą swoją widoczność. W celu zapewnienia efektu jędrnej skóry należy ją prawidłowo nawilżać i nie dopuścić do utraty wody z komórek. W tym celu sprawdzą się produkty na bazie oleju słonecznikowego (olej waniliowy na bazie oleju słonecznikowego, macerat olejek z lawendy), ale także zapewniające dostarczenie skórze odpowiedniej ilości kolagenu (kolagen z elastyną), lub wzmagające jego produkcję przez fibroblasty (produkty bogate w witaminę C, np. olej z nasion cebuli).
Starzenie się skóry jest także efektem niszczącego działania wolnych rodników. Powstają one w trakcie walki organizmu z patogenami, czyli podczas, niezbędnych w naszym organizmie, procesów zapalnych. Aby uchronić komórki przed ich działaniem, należy stosować produkty bogate w antyoksydanty. Są nimi witamina A, E oraz C. Dlatego podczas redukcji cieni pod oczami poleca się stosowanie oleju z nasion kolendry lub oleju z nasion czarnego bzu.

Cienie pod oczami – znaczenie witaminy C

W procesie redukcji cieni pod oczami szczególne znaczenie ma dostarczenie witaminy C. Poza tym, że jest świetnym przeciwutleniaczem, wykazuje również działanie depigmentacyjne, a także uszczelnia naczynia krwionośne.
Działanie rozjaśniające witaminy C polega na zmniejszeniu produkcji melaniny oraz jej utlenieniu. Witamina C wnika do głębszych warstw skóry, gdzie znajdują się melanocyty (specjalne komórki, produkujące ciemny pigment nadający barwę innym komórkom skóry). Witamina C reguluje tworzenie tego barwnika w melanosomach tych komórek. Zredukowana produkcja pigmentu prowadzi do rozjaśnienia danej okolicy twarzy.
Uszczelnienie naczyń krwionośnych, obecnych pod skórą w okolicach oczu, pozwala na zmniejszenie ich widoczności. Naczynia krwionośne, pod wpływem witaminy C, stają się także bardziej elastyczne i wytrzymałe, efektem tego jest redukcja częstotliwości ich pękania. Prześwitujące przez skórę naczynka są częstym powodem wrażenia cieni pod oczami.
Witamina C, poprzez uszczelnienie naczyń krwionośnych, wpływa pozytywnie na przepływ krwi w naczyniach. Zwiększony przepływ pozwala na redukcję, powstałych w tej okolicy, obrzęków. Jest to uwarunkowane stymulacją do zwrotnego wchłaniania limfy, zgromadzonej w regionie opuchlizny, oraz jej przepływu w naczyniach chłonnych,.
Chcąc zredukować widoczność cieni pod oczami, wybierajmy produkty o najwyższej koncentracji witaminy C. Są nimi olej z nasion pietruszki oraz olej z dzikiej róży.

Cienie pod oczami – technika pielęgnacji

Bardzo istotne jest, aby w codziennej pielęgnacji skóry pod oczami, stosować podstawowe zasady. Przede wszystkim olejki i kremy należy nakładać od zewnętrznego kącika oka i kierować je do nosa. Należy pamiętać, aby nie wcierać produktów pielęgnacyjnych w tej okolicy. Prawidłowa technika polega na ich wklepywaniu, poprzez delikatne uderzenia opuszką palca. Pielęgnując ten delikatny obszar skóry, używajmy serdecznego palca. Ma on najbardziej delikatną skórę na opuszce, a także umożliwia nam nakładanie produktu z mniejszą siłą, niż gdyby było to wykonywane za pomocą palca wskazującego.Buteleczki olejkuTen sposób nakładania produktów do pielęgnacji skóry pod oczami pozwala na poprawę krążenia krwi oraz odpływu limfy.

Chociaż nie mamy wpływu na genetykę, warunkującą podatność skóry do powstawania cieni pod oczami, możemy zniwelować widoczność sińców.

Działając pod wieloma aspektami (poprzez rozjaśnianie skóry, uszczelnianie naczyń krwionośnych, redukowanie obrzęków), sprawimy, że cienie pod oczami przestaną być widoczne. Redukcja worków pod oczami to jedna z najlepszych metod odmłodzenia swojego wizerunku.