Darmowa dostawa od 150 zł

Maseczka nawilżająco oczyszczająca

Maseczka nawilżająco oczyszczająca z białej glinki

Maseczka z białej glinki będzie wspaniałym ukojeniem dla skóry suchej, wrażliwej lub mieszanej z problemem rozszerzonych porów, ponieważ ma działanie ściągające, odżywiające, oczyszczające i regenerujące

Napary z ziół oraz hydrolaty zadziałają wszechstronne: przeciwzapalnie, antybakteryjnie, łagodząco, tonizująco i nawilżająco. Olej zabezpieczy skórę przed utratą nawilżenia, odżywi, zmniejszy ilość produkowanego sebum oraz sprawi, że maseczka nie będzie zbyt szybko wysychała. Płatki owsiane nawilżą i oczyszczą skórę. Aloes i jogurt świetnie nawilżą i odżywią skórę. Olejki eteryczne zadziałają tonizująco, przeciwbakteryjnie ale i aromatoterapeutycznie.

Składniki maseczki:

Dodatkowo, opcjonalnie można dodać:

Sposób wykonania maseczki:

Najpierw należy przygotować napar z jednego lub kilku ziół – 1 łyżkę ziół zalewamy 50 ml. gorącej wody. Przykrywamy i zostawiamy do ostygnięcia, przecedzamy. Zamiast naparu możemy użyć gotowego hydrolatu. Do glinki dodajemy ok 3-4 łyżki naparu, 1 łyżkę wybranego oleju, 1 łyżeczkę zmielonych płatków owsianych i mieszamy do uzyskania kremowej konsystencji. Dodatkowo, możemy dodać:1 łyżkę żelu aloesowego, 1-2 krople olejku eterycznego, jogurt naturalny. Ma powstać masa, która nie będzie spływała po nałożeniu.

Maseczkę należy pozostawić na skórze na ok 15 – 20 min. Aby nie dopuścić do jej wysychania, można w trakcie spryskiwać hydrolantem lub wodą. Po upływie wyznaczonego czasu, należy delikatnie zmyć maseczkę letnią wodą lub pozostałym naparem ziołowym.

Uwagi:

  1. Przed przystąpieniem do nakładania maseczki należy starannie oczyścić skórę twarzy, szyi i dekoltu. Świetnie sprawdzi się kąpiel parowa twarzy, dzięki której skóra będzie oczyszczona, rozgrzana a rozszerzone naczynia krwionośne i pory więcej wchłoną dobroczynnych składników z maseczki.

  2. Do przygotowania naparu można użyć jednego lub kilku ziół (mieszanki).

  3. Napar można zastąpić hydrolatem rumiankowym, jaśminowym, rozmarynowym, lawendowym, różanym, w dowolnych proporcjach.

  4. Jeśli zostanie Wam napar, który przygotowaliście do maseczki, nie wylewajcie go. Zróbcie sobie kąpiel, płukankę do włosów lub napój, który będzie działał także od wewnątrz. Otrzymany napar można rozcieńczyć wodą, dodać miód. Zioła wykazują właściwości lecznicze zarówno aplikowane na skórą jak i przyjmowane w formie napoju. Oczywiście, trzeba pamiętać także, że zioła to leki i trzeba być tego świadomym.

  5. Przygotowując maseczkę należy unikać metalowych naczyń i przyrządów – wskazane jest szkło i drewno. Kontakt glinki z metalem, działa na nią dezaktywująco!